Glutation i witamina C dożylnie
31 maja 2017
Pokaż wszystkie

Wlew dożylny z witaminy C (askorbinian sodu, 25 g)

Kroplówka z PWE i witaminy C.

 

Przykładowa kroplówka z witaminą C

Skład wlewu obejmował 500 ml płynu wieloelektrolitowego (PWE) i 25 g witaminy C w formie soli (askorbinian sodu). Sól jest mniej kwaśna (mniej drażniąca niż kwas askorbinowy), dzięki czemu możliwe jest podanie większej dawki witaminy C. Zabieg trwał około 30-40 minut. Kroplówkę przyjąłem ze względu na przeziębienie. Przed wlewem zjadłem obiad, a w trakcie kapania kroplówki odczuwałem zwiększone pragnie (niektórzy odczuwają zwiększone łaknienie po przyjęciu kroplówki z dużą dawką witaminy C). Po zabiegu czułem się wypoczęty a stan ten utrzymywał się przez kilka kolejnych dni (w tym czasie również lepiej się wysypiałem). Objawy przeziębienia ustąpiły po kilkunastu godzinach od wlewu. To, że dana substancja pomogła jednej osobie nie oznacza, że pomoże innej. Witamina C, może spowodować działanie niepożądane i nawet zdrowa osoba może przez nią pogorszyć swój stan zdrowia. Doustna witamina C jest bezpieczniejsza od dożylnej.

Wlewy z dużymi dawkami witaminy C nie są stosowane w medycynie „konwencjonalnej”, a skuteczność witaminy C jest bardzo często kwestionowana. Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy skorzystać z porady lekarskiej.

 

Gdzie można kupić askorbinian sodu do wstrzykiwań?

Pytanie o to gdzie można kupić witaminę C w postaci askorbinianu sodu pojawia się bardzo często. Nie znam preparatu do iniekcji, który zawierałby askorbinian sodu jako jedyną substancję czynną i byłby zarejestrowany w Europie. Apteki mogą jednak samodzielnie sporządzać taki preparat np. na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Przygotowanie takiego preparatu w aptece jest jednak dość skomplikowane i technicznie możliwe w bardzo niewielu miejscach (np. w dobrze wyposażonych aptekach szpitalnych). W Europie jest kilka aptek komercyjnych, które oferują „recepturowy” askorbinian sodu do wstrzykiwań, są to np. Burg-Apotheke w Königstein im Taunus lub Arnika Apotheke Manufaktur. Dożylną witaminę C można tam kupić na podstawie recepty wystawionej przez lekarza praktykującego w Europie.

Leki powinno się kupować w aptekach, nie na aukcjach internetowych.

 

Samodzielne podłączenie kroplówki?

Nie! Nigdy nie próbuj samodzielnie podłączyć wlewu kroplowego, nieumiejętne podłączanie kroplówki może grozić utratą zdrowia lub śmiercią. Przed zabiegiem skonsultują się z lekarzem i zadbaj o to aby wykonał go profesjonalista

 

Witamina C w leczeniu onkologicznym?

Od pewnego czasu jest „głośno” na temat antynowotworowych właściwości witaminy C (podawanej we wlewie w dużych dawkach). Jest wielu zwolenników i przeciwników stosowania witaminy C w leczeniu nowotworów. Profesorowie medycyny wskazują, że witamina C to metoda na wyciąganie pieniędzy od chorych. Zaznaczam, że witamina C nie jest uznawana za lek przeciwnowotworowy gdyż nie ma badań klinicznych, które potwierdzałyby jej skuteczność w leczeniu nowotworów u ludzi. Z tego samego powodu lek ten nie jest podawany w szpitalach. W bazie danych publikacji biomedycznych pubmed można znaleźć sprzeczne doniesienia na temat wpływu witaminy C na nowotwory.

Coraz częściej zwraca się uwagę na to, że nawet jeżeli witamina C nie jest lekiem przeciwnowotworowym to mogłaby być stosowana równolegle z tradycyjną terapią, o ile nie miałaby negatywnego wpływu na jej skuteczność. Zwolennicy witaminy C zwracają uwagę na relatywnie niewielką liczbę potencjalnych działań niepożądanych i niską cenę specyfiku.

Potencjalny mechanizm przeciwnowotworowego działania witaminy C nie został w pełni opisany. Zakłada się, że wysokie stężenie askorbinianu wywołuje stres oksydacyjny (witamina C w tzw. wysokim stężeniu ma inne właściwości niż w małym) wewnątrz komórki i w ten sposób prowadzi do jej śmierci. Co ciekawe akumulacja witaminy C ma zachodzić przede wszystkim w komórkach nowotworowych i nie szkodzić zdrowym tkankom. Być może dzieje się tak, dlatego, że komórki nowotworowe często mają zwiększony poziom białek odpowiedzialnych za pobieranie witaminy C, a hipotezę może umacniać obserwacja, że pacjenci onkologiczni często mają obniżone stężenie witaminy C we krwi. Zasugerowano, że Witamina C może odcinać komórkę nowotworową od glukozy. To samo białko odpowiada za transport obydwóch molekuł (askorbinian ma bardzo podobną budowę do glukozy), a witamina C w dużym stężeniu może je inaktywować. Aaskorbinian jest zaangażowany w wielu szlakach metabolicznych. Zwolennicy witaminy C w walce z nowotworami wskazują na to, że witamina C stabilizuje macierz zewnątrzkomórkową (odpowiada za syntezę kolagenu, blokuje aktywność hialuronidazy) i w ten sposób może ograniczać tworzenie przerzutów.

Umieszczam ciekawe linki:
Witamina C jako oręż w walce z rakiem- praca przeglądowa, viamedica.pl
Ścieżka KRAS
Vitamin C could target some common cancers Revisiting vitamin C and cancer
Wlewy dożylne z witaminy C w domu
Strona przez którą można pobrać prawie każdą publikację
Powyższy artykuł ma charakter popularnonaukowy i został napisany przez osobę bez wykształcenia medycznego. Nie może on zastąpić wizyty u lekarza i nie stanowi on porady medycznej.

 

Gdzie zrobić kroplówkę z witaminy C?

Terapie dożylne są obecnie powszechnie dostępne, a miejsca oferujące kroplówki zazwyczaj proponują również witaminę C. Ja zawsze decyduję się na usługę w domu. Jest to dla mnie nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale unikam również kontaktu z patogenami charakterystycznymi dla szpitali czy innych miejsc, w których przebywają ludzie chorzy. Najczęściej wybieram pogotowie-pielegniarskie.pl – witamina C Gdańsk.

Dodaj komentarz

30 komentarzy do "Wlew dożylny z witaminy C (askorbinian sodu, 25 g)"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kaziu
Gość

Cześć, kiedy pojawią się filmy z kolejnymi kroplówkami? Z czego będą kolejne wlewy, może pokażecie coś z glutationem?

Wladdek
Gość

Kroplówkę z witaminy C podobno można zrobić samemu. Tutaj jest link https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/jak-wykonac-wlewy-dozylne-z-witaminy-c/

Marek
Gość

Tak wszytko jest jasne. Tylko skąd mam wytrzasnąć askorbinian sodu w jakości farmacetycznej do samodzielnego sporządzania roztworu do infuzji ??

Wladdek
Gość

Marku bez problemu znajdziesz takie produkty w intrenecie. Przesyłam przykładowe linki. Zobacz też sobie co pisze pharmacopeia na temat przygotowania i standardów.

https://www.spectrumchemical.com/OA_HTML/chemical-products_Sodium-Ascorbate-Powder-USP_S1349.jsp

https://us.vwr.com/store/product/7831983/sodium-ascorbate-usp

I nie bądź nierozsądny- nie rób tego samodzielnie, bo zrobisz sobie krzywdę!!

Anna
Gość
„Potencjalny mechanizm przeciwnowotworowego działania witaminy C nie został w pełni opisany”. Kłamstwo! Jest mnóstwo badań naukowych na temat działania wit C w leczeniu choroby nowotworowej. Szkoda, że pisząc o tym nie zamieścił Pan linków do publikacji medycznych choćby anglojęzycznych (w Polsce niestety nie opracowano nic na ten temat, wręcz wit C jest zakazana na oddziałach, ponieważ gdyby nagle ludzie zdrowieli z raka, to upadłby biznes farmaceutyczny, a interes musi się kręcić) na potwierdzenie swoich racji, a tak to są tylko puste słowa. Polecam książkę Zięby. Dodam tylko, ze są ludzie wysoko postawieni, którzy grożą mu śmiercią, za ujawnienie tych niewygodnych… Czytaj więcej »
Igo
Gość

W pełni się z Tobą zgadzam. 10 lat obserwuję wyniki badan, które prowadzą do dowodu skuteczności wlewów ascorbinianu sodu, ale w większych dawkach ( 1 g na 1 kg wagi ciała). Sprawdzone na mojej żonie i córce. wlewy ok. 15 czy 25 g niewiele dają ( takie stosują m. in. w Warszawie). Nigdy nie stosować wlewu kwasu ascorbinowego, może źle się skończyć. Prof. Pauling prowadził badania, które obecnie kontynuuje dr Rath ( ma laboratorium w Kalifornii , dyrektorem jest Polka Ola Niedźwiecki, mam z nią kontakt)

Nikodem
Gość

Przeglądając pobieżnie oferty w internecie w swojej okolicy i nie znalazłem nawet 15 g tylko jeszcze mniejsze. W takim razie gdzie szukać tych większych. I jeszcze jedno. Chodzi mi po głowie: Móc kupić samemu wlewy i umówić się np z pielęgniarką na podanie wlewu w domu. Ma to sens?

Przemek
Gość

Dlaczego nigdy nie z kwasu askorbinowego ? A pascorbin 7,5 g to przecież kwas i jest do iniekcji …..

Asia
Gość

A ja szczerze polecam terapię witaminą C. Korzystałam z oferty witaminoterapii. Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowych wyników. Witamina C podawana dożylnie na pewno może pomóc, a nie zaszkodzić!

Łukasz
Gość

Witam serdecznie. Gdzie można kupić preparat zamieszczony na Pana filmiku? Czyli askorbinian w tej postaci?

Tomasz
Gość

Witam.Czy taki wlew z 25g askorbinianu sodu i PWE mozna rowniez zaaplikowac pod skore?(np. okolice brzucha)?Gdzies czytalem,ze wlewy podskorne powinno sie dawac powoli 1ml plynu=20 kropel na minute.

Ewelina
Gość

Witam,
moja mama w domowych warunkach ma podawana kroplówkę z wit c ( mama 30lat stazu w szpitalu – połozna, tata kiedyś w pogotowiu jako sanitariusz, siostra mamy tez położna) także zawsze jest kto podłączy motylek 😉
Chciałabym dowiedzieć się jakie dawki podawać? moja mama obecnie jak robi sobie „kuracje” przyjmuje co drugi dzien 15gram przez dwa tygodnie i np.5 tyg przerwy.

Viodor
Gość

Hej
Dawki zaleza od dolegliwosci, na sepse i inne takie mocne 80g askorbinianu sodu jest ok… Duzo jest info w necie o tym: Zieba, Czerniak, …

Mnie ciekawi SKAD MAMA BIERZE ASKORBINIAN DO WLEWOW? W jakosci farmaceuyycznej?

PS przed wlewami NAJLEPIEJ ZROBIC KILKA badan krwi, tu jest wiecej o tym:

Stefan
Gość
Ostatnio pojawiła się publikacja w Chest Journal: Chest, June 2017, vol. 151, strony 1229-1238, Autorzy: Paul E. Marik i inni: Hydrocortisome, Vitamin C and Thiamine for the teeatment of severe sepsis and septic shock [Hydrokortyon, witamina C i tiamina (wit. B1) w leczeniu ostrej sepsy i szoku septycznego]. gdzie pokazano, że dzięki dużym dawkom witaminy C skojarzonej z kortyzonem i witaminą B1 śmiertelność wśród chorych na ostrą sepsę spada z ok. 40 % przy tradycyjnym leczeniu do niepsełna 8,5 % (i jeszcze mniej, czyli ok. 2 %, bo obserwowane trzy przypadki śmierci nie związane były z sepsą. Rewelacja ! Kwestia… Czytaj więcej »
Weronika
Gość

Witam, mieszkam w małej miejscowości. U nas witaminę C we wlewie dożylnym podaję się w jednym z salonów fryzjerskich . Jestem tym faktem przerażona, czy to jest w ogóle zgodne z prawem, co o tym sądzicie?

Robert
Gość

Można wysnuć pewną zależność dlaczego wlewy witaminy C nie są wykonywa w szpitalach i nie można jej kupić w Polsce.
Cena, koncernom farmaceutycznym to się nie opłaca i lepiej truć ludzi chemią. Dlatego koncerny nie prowadzą badań nad czymś co może pomóc.
Wogóle nie opłaca się wyleczyć ludzi tylko leczyć większość życia.
Dlaczego w innej kulturze np. w Japonii każdy pacjent przyjmowany do szpitala otrzymuje wlewy witaminy C.

Margarita
Gość

A ja mam pytanie kupilam askorbinian sodu do wlewow marki visanto 80 gr po uzupelnieniu go sola fizj do wlewow zuzylam 15 gr ile czasu moge przechowywac go w lodowce czy ktos moglby mi pomoc i odpowoedziec na to pytanie. Dziekuje.

Kasia
Gość

Witam mam obecnie chemioterapie i chcę przy tym robić wlewy z vit C moje pytanie brzmi czy 7.5 g bo taką mi tylko oferują mam sens?

Jacek
Gość

Sens ma każdy wlew. Ja od tygodnia robię sobie co dziennie sam wlew z pascorbinu 7,5g. Wiem że to za mała dawka ale w ten sposób przyzwyczajam organizm. Za trzy dni od ueram wyniki biopsji z płuc. Mam dużo guzów. pewnie skończy się chemią. Dlatego należy wspomóc organizm witaminą C. Poza tym stosuję ozonoterapie.

Margo
Gość

Witam, Gdzie mozna kupic tą vit C do kroplowki ?

Jolanta
Gość

Gdzie można kupić ascorbinian sodu. W … wyczerpany zapas.

wpDiscuz