Wlew dożylny z witaminy C (askorbinian sodu, 25 g)
8 maja 2017
Kroplówka na zmęczenie i stres
30 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Glutation i witamina C dożylnie

7,5 g kwasu L-askorbinowego i 600 mg glutationu (GSH) w 250 ml 0,9% NaCl. Zestaw antyoksydantów, które słabo (witamina C) albo prawie wcale (glutation) nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Glutation i witamina C to klasyczne połączenie antyoksydantów, które serwowane jest w wielu „Drip Barach”.

 

Kroplówka czy dieta?

Zrównoważona dieta jest najlepszym sposobem na utrzymanie właściwego poziomu glutationu i witaminy C w organizmie. Glutation najprawdopodobniej nie może zostać dostarczony bezpośrednio z pożywienia (degradacja przez układ pokarmowy, brak specyficznego transportera), ale komórki ludzkiego organizmu same go syntetyzują z kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny. Człowiek nie potrafi produkować witaminy C, ale przyswaja ją z przewodu pokarmowego. Jeżeli mimo wszystko myślisz o suplementacji witaminy C i glutationu to możesz rozważyć wlewy dożylne, ale zanim to zrobisz skonsultuj się z lekarzem.

 

Kroplówka z witaminy C i glutationu?

Glutation mógłby zostać zaaplikowany w formie zastrzyku domięśniowego, ale witamina C musi być podawana dożylnie. Na filmie widać, że TAD600 (GSH) rozpuszcza się stosunkowo powoli (należy mieć to na uwadze przygotowując roztwór do wstrzykiwań). Moja kroplówka zawierała 7,5 g kwasu askorbinowego. Wiele barów kroplówkowych oferuje tego typu zestaw ze znacznie mniejszą zawartością witaminy C, jednak ilości rzędu 1 g we wlewie dożylnym wydają się nie być do końca uzasadnione, bo mniej więcej tyle wynosi dzienna dawka, jaką możemy przyswoić z pożywienia (powstaje pytanie po co kroplówka? ), z drugiej strony "duże dawki "witaminy C nie są stosowane w medycynie konwencjonalnej. Producent preparatu Pascorbin (15% roztwór witaminy C) informuje w ulotce, że kwas askorbinowy może wiązać jony wapnia i w związku z tym doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Dlatego wielu z tych, którzy regularnie przyjmują dożylnie duże dawki witaminy C dba również o utrzymanie prawidłowego poziomu wszystkich jonów dwuwartościowych (np. poprzez równoległe podawanie tych jonów we wlewie). Nigdy nie rób wlewu samodzielnie, jeżeli nie posiadasz odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy medycznej. Ten sam preparat, który pomógł jednej osobie może zaszkodzić innej. Glutation i witamina C mogą wywołać działania niepożądane i doprowadzić do rozstroju zdrowia.

 

Co czułem po wlewie z witaminy C i glutationu?

Po jednorazowej kroplówce z 7,5 g kwasu askorbinowego i 600 mg glutationu w 250 ml soli fizjologicznej, najczęściej nie czuję nic. Czasami, taka kroplówka powoduje zwiększone pragnienie. Seria kilku wlewów najczęściej powoduje poprawę samopoczucia, uczucie wypoczęcia, ale są to subtelne wrażenia . Kobiety mogą zauważyć poprawę sprężystości skóry.Powyższy artykuł ma charakter popularnonaukowy i został napisany przez osobę bez wykształcenia medycznego. Nie może on zastąpić wizyty u lekarza i nie stanowi on porady medycznej.

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Glutation i witamina C dożylnie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Paulina
Gość

gdzie kupię glutation i witaminę C do wlewów???

Honker
Gość

Jaka powinna być pierwsza dawka kwasu askorbinowego do wlewu.
Wydaje mi się że 7.5 mg to coś duży strzał dla organizmu.
Ewentualnie racjonalnym wydaje się podanie takie dawki w 500 ml chlorku sodu.

loos
Gość

Poprawcie sobie opis to nie jest kwaś L-askorbinowy tylko askorbinian sodu. Swoją drogą mam pytania do autora. W jakiej ilości soli fizjologicznej podaje się odpowiednio dla dawek 15 i 25 g askorbinian sodu? Drugie pytanie jest to samo i dotyczy płynu wieloelektrolitowego. Trzecie pytanie, czy glutation z askorbinianem praktykuje się rozpuszczać w płynie wieloelektrolitowym ?

wpDiscuz