Wlew dożylny z witaminy C (askorbinian sodu, 25 g)
8 maja 2017
Kroplówka na zmęczenie i stres
30 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Glutation i witamina C dożylnie

7,5 g kwasu L-askorbinowego i 600 mg glutationu (GSH) w 250 ml 0,9% NaCl. Zestaw antyoksydantów, które słabo (witamina C) albo prawie wcale (glutation) nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Glutation i witamina C to klasyczne połączenie antyoksydantów, które serwowane jest w wielu „Drip Barach”.

 

Kroplówka czy dieta?

Zrównoważona dieta jest najlepszym sposobem na utrzymanie właściwego poziomu glutationu i witaminy C w organizmie. Glutation najprawdopodobniej nie może zostać dostarczony bezpośrednio z pożywienia (degradacja przez układ pokarmowy, brak specyficznego transportera), ale komórki ludzkiego organizmu same go syntetyzują z kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny. Człowiek nie potrafi produkować witaminy C, ale przyswaja ją z przewodu pokarmowego. Jeżeli mimo wszystko myślisz o suplementacji witaminy C i glutationu to możesz rozważyć wlewy dożylne, ale zanim to zrobisz skonsultuj się z lekarzem.

 

Kroplówka z witaminy C i glutationu?

Glutation mógłby zostać zaaplikowany w formie zastrzyku domięśniowego, ale witamina C musi być podawana dożylnie. Na filmie widać, że TAD600 (GSH) rozpuszcza się stosunkowo powoli (należy mieć to na uwadze przygotowując roztwór do wstrzykiwań). Moja kroplówka zawierała 7,5 g kwasu askorbinowego. Wiele barów kroplówkowych oferuje tego typu zestaw ze znacznie mniejszą zawartością witaminy C, jednak ilości rzędu 1 g we wlewie dożylnym wydają się nie być do końca uzasadnione, bo mniej więcej tyle wynosi dzienna dawka, jaką możemy przyswoić z pożywienia (powstaje pytanie po co kroplówka? ), z drugiej strony "duże dawki "witaminy C nie są stosowane w medycynie konwencjonalnej. Producent preparatu Pascorbin (15% roztwór witaminy C) informuje w ulotce, że kwas askorbinowy może wiązać jony wapnia i w związku z tym doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Dlatego wielu z tych, którzy regularnie przyjmują dożylnie duże dawki witaminy C dba również o utrzymanie prawidłowego poziomu wszystkich jonów dwuwartościowych (np. poprzez równoległe podawanie tych jonów we wlewie). Nigdy nie rób wlewu samodzielnie, jeżeli nie posiadasz odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy medycznej. Ten sam preparat, który pomógł jednej osobie może zaszkodzić innej. Glutation i witamina C mogą wywołać działania niepożądane i doprowadzić do rozstroju zdrowia.

 

Co czułem po wlewie z witaminy C i glutationu?

Po jednorazowej kroplówce z 7,5 g kwasu askorbinowego i 600 mg glutationu w 250 ml soli fizjologicznej, najczęściej nie czuję nic. Czasami, taka kroplówka powoduje zwiększone pragnienie. Seria kilku wlewów najczęściej powoduje poprawę samopoczucia, uczucie wypoczęcia, ale są to subtelne wrażenia . Kobiety mogą zauważyć poprawę sprężystości skóry.Powyższy artykuł ma charakter popularnonaukowy i został napisany przez osobę bez wykształcenia medycznego. Nie może on zastąpić wizyty u lekarza i nie stanowi on porady medycznej.

Dodaj komentarz

22 komentarzy do "Glutation i witamina C dożylnie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Paulina
Gość

gdzie kupię glutation i witaminę C do wlewów???

Honker
Gość

Jaka powinna być pierwsza dawka kwasu askorbinowego do wlewu.
Wydaje mi się że 7.5 mg to coś duży strzał dla organizmu.
Ewentualnie racjonalnym wydaje się podanie takie dawki w 500 ml chlorku sodu.

loos
Gość

Poprawcie sobie opis to nie jest kwaś L-askorbinowy tylko askorbinian sodu. Swoją drogą mam pytania do autora. W jakiej ilości soli fizjologicznej podaje się odpowiednio dla dawek 15 i 25 g askorbinian sodu? Drugie pytanie jest to samo i dotyczy płynu wieloelektrolitowego. Trzecie pytanie, czy glutation z askorbinianem praktykuje się rozpuszczać w płynie wieloelektrolitowym ?

Zuza
Gość

Witam, czy w jednym wlewie równocześnie można podać Witaminę C, Glutanion i Solcoseryl ? Jeżeli tak to w jakiej dawcę i w jakiej ilości NaCl rozpuścić oraz jak długo powinno się to wchłaniać ?

Adamok7
Gość

Czy uwazacie ze wlew z glutation + witamina c 1g + megnez potas i elektrolity jest w stanie „sfalszowac wynik morfologii ? A dokladnie CK kinazy kreatynowej ?
Wlew podany 12 h przed pobraniem krwi

Marcin
Gość

Czesc, mam pytanie odnośnie glutationu podania w formie I.V. Czy jest sens zapodać do NaCl 250ml 1200 mg lub nawet 1800 mg glutationu?

Marcin
Gość

Witam, mam pytanie odnośnie podania glutationu w formie i.v. w większych ilościach tzn. 1200mg a nawet 1800 mg z 250ml NaCl?

Jolanta
Gość

Witam wlewy witaminy C okey ale jak dawkować jak często powtarzać ? P Zięba dużo mówi ale jak stosować to nie bardzo a poza tym stwierdził ostatnio ,że w polsce nie ma osrodka który by to robił dobrze pytałam też czy jest zainteresowany moim przypadkiem ale zero reakcji mam śluzaka rzekomego występuje rzadko obecna medycyna proponuje usuwanie operacyjne przy zastosowaniu HEPEC .Jesrtem ciekawa jaka reakcia nastąpi po zastosowaniu witaminy c

Pozdrawiam

Adrian
Gość

Mam niemiecka wit c 25% w 100ml but. Mam podawac ja w gramach 3x po 15 g co drugi dzien wraz z glutationem. Jedna but wit to ile gram??

Adrian
Gość

Walczymy z rakiem u taty. Ma przerzut do watroby

Przemek
Gość

Witam ,
Czy wiadomo co jest bardziej skuteczniejsze przy wlewach : 7,5 g kwasu askorbinowego pascorbin czy np 30-40 g askorbinianu sodu ??
Brałem wlewy z jednego i drugiego i odnoszę wrażenie ze kwas mimo mniejszej dawki lepiej działa. Czy to moje subiektywne odczucie czy tez ma to jakieś uzasadnienie ? Ktoś się spotkał z takim odczuciem ?

wpDiscuz